Esimesed soojad päevad on käes. Esimesed inimesed kogunevad Pirogovi platsile. Eelmisel aastal plats läbis uuenduskuuri. Viskame pilgu peale uuendatud platsile.



Plats on nüüd kaetud graniitplaatidega. Paekivi on samuti uuendatud.



Dr Pirogov seisab nüüd sirgelt. Linn pidi kulutama 13 800 eurot, et teda sirgeks ajada.



Paigaldatud on uued stiilsed pingid ja prügikastid.



Uued valgustid:



Platsi üheks peamiseks probleemiks on kogu aeg olnud veevoogude ärajuhtimine suurte vihmade ajal. Kõrval asub Toomemägi, ja vihma ajal kogu vesi voolab sealt alla. Et vältida platsi uputamist, suurem osa platsist on nüüd kaitstud sügava kraaviga.



Kraav lõpeb korraliku kanalisatsioonirestiga



Samas kraaviga miski pärast on kaitstud mitte terve plats. Umbes kolmekümnemeetriline jupp kraavist jäi ehitamata.



Nagu on näha, kõnnitee peal on üks väike kraav. See aga ei juhi vett kanalisatsiooni. Selle üks ots lõpeb mitte kusagil ja viib vett kõnniteele. Nii et ei ole arusaadav, milles üldse oli selle kraavi rajamise eesmärk.



Teine ots lõpeb trepi peal.



Kui kõik teised trepid on graniidist, siis see on ainus betoontrepp. Põhjuseks on ilmselt raha kokkuhoid. Ja kuna sellele trepile hakkab jooksma vesi, siis see hakkab kiiresti lagunema.



Kusjuures probleemsel jupil kõnnitee on kohati isegi maapinnast madalam.



See tähendab seda, et nii sinna, kui ka eelnevalt mainitud trepile hakkab kogunema pori, vihmasel ajal sinna hakkab jooksma vesi, ja miinuskraadidel seal hakkab olema stabiilselt libe.

Selliseid probleemseid kohti on mitu.



See on üks väga lihtne reegel – et tee oleks puhas ja kuiv, see peab olema murust kõrgemal, kui see ei ole võimalik (näiteks, tee asub nõlva ääres), siis tee peab olema kaitstud kraaviga. Jääb arusaamatuks, miks niivõrd lihtsaid reegleid mõnikord ei jälgita.



Töö kvaliteet kõigub. Mõnikord see on normaalne ja mõnikord jätab soovida.



Eriti suur probleem on kaartega. Igal pool maailmas toodetakse ükskõik millise kujuga äärekive. Eestis kaare-kujulised äärekivid ei ole miski pärast populaarseks saanud.



Mõned kraavid lõpevad siiski kanalisatsioonirestiga.



Kõnniteele on tehtud imelik jõnks. Miks?



Kokkuvõttes võib öelda, et plats läbi korraliku uuenduskuuri ja on muutunud paremaks. Kuid mõned lahendused tekitavad küsimusi. Näiteks, jääb arusaamatuks, miks platsi ei saanud eraldada Toomemäest kraaviga terves ulatuses. Tehniliselt seda oleks saanud väga kergesti teha – kanalisatsiooni ei oleks pidanud sinna eraldi ehitama. Ning kulutused sellele oleksid olnud minimaalsed.



Kommenteeri meie facebook-i lehel, kuidas sulle meeldib uus Pirogovi plats? Oled seal juba õlut-siidrit joonud? Siin kohal tuletame meelde, et see on ainus koht Eestis, kus seda tohib avalikult teha.

Liitu meie uudiskirjaga ja hakka FB jälgijaks – nii sa saad meie uusi artikleid kohe, kui need ilmuvad. Ja spämmi me ei saada. Aga uued põnevad reportaažid tulevad kohe varsti, jääge meiega!