Ough... Küll see oli äge nädalavahetus :) Meie postitus Vanemuise tänava renoveerimisest sai niivõrd võimsat vastukaja. Tuleb välja, et väga paljud inimesed tundsid, et tänava kvaliteediga on midagi valesti. Kuid meie olime ainsad, kes julgesid avalikult välja öelda, et kuningas on paljas. Kommentaare, like-e, jagamisi sadas nagu ämbrist. Eriti me tahaksime tänada neid, kes võtsid meiega otseselt ühendust ja pakkusid oma abi. Me hindame teid kõiki ja loodame, et koostöös saame teha Tartu linna paremaks. Aitäh!


Vanemuise tänava juurde me tuleme tulevikus veel tagasi. Aga nüüd räägime hoopis millestki muust. Aadressil Kuperjanovi 8 käib uue eluhoone ehitus. Projekteerijad on Urmo Mets ja Kristina Ivakhnenkova osaühingust KOLM KOMA ARHITEKTID.Hoonet teeb huvitavaks selle sobitamine olemasolevasse ümbruskonda ja tähelepanu detailidele. Maja asub kõige tavalisemate hruštšovkade ja garaažide vahel. Sel tänavajupil, mis ühendab Kuperjanovi ja Tiigi tänavaid, ei ole isegi normaalset kõnniteed. Ümbruskond tundub isegi lihtne ja võibolla igav.Tänu sellele, et uus hoone on praktiliselt samas mõõdus ümbritsevate hruštšovkadega ja paigutatud tänavajupi suhtes täpselt samamoodi, sobib maja siia lihtsalt ideaalselt.Seda on eriti hästi näha siin pildil:Aga mitte vähem tähtis on ka tähelepanu detailidele. Uus maja on samas mõõdus teistega, kuid neist ilmselgelt eristuv. Näiteks, aknad on planeeritud erinevas suureses ja erineva kujuga. Mõned on poolkaarega.On planeeritud ka muid huvitavaid detaile – näiteks, ümargused rõdud või tellistest tasapinnad akende kõrval.Aga mis on veel ägedam – nad otsustasid säilitada vana korstna.Varem asus sama koha peal keraamika töökoda ja korsten oli kasutuses.
Ja seos varem siin olnud hoone ja funktsiooniga annab ka uuele majale palju juurde. Eelkõige see, et täiesti uuel veel ehitamata hoonel on juba olemas ajalugu ja hing. Kui te midagi kavatsete ehitada või renoveerida, proovige alati säilitada vanu väärikaid detaile, isegi kui see on kallis ja töömahukas. Lõppkokkuvõttes see mitmekordselt tasub ennast ära.Loodame, et Kuperjanovi 8 tuleb ka muus mõttes lahe. Praegu tundub, et see teeb olemasolevat hruštšovkade ansamblit ilmselgelt huvitavamaks.


tartu.areneb.ee on mittekommertsprojekt, kus me kirjutame Tartu linnaruumist, majadest, teedest, pinkidest, transpordist ja muust urbanistikast eesmärgiga teha linna paremaks. Kui see pakub ka sulle huvi ja sa tahad kirjutada, pildistada või muul moel kaasa lüüa, siis võta meiega ühendust. Kui sa lihtsalt tahad meid aidata, siis loe ja vaata meid, kommenteeri, jaga ja like-i.